Portal | Mapa Google | FAQ | Szukaj | Uytkownicy | Grupy | Statystyki | Album | Download | Rejestracja Profil | Zaloguj 
 Ogoszenie 

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Wymiary silnka nsr 125 i swap ?
Autor Wiadomo
tomaszch1997 

Motocykl: Yamaha Dt 50
Wersja: Inna
Rok produkcji: 2005
Doczy: 18 Mar 2014
Skd: Rzeszw
  Wysany: 2014-03-18, 17:12   Wymiary silnka nsr 125 i swap ?

Witam, jestem tu nowy, czasami zagldam na forum i nie wiem czy dobrze dodaem post.
Potrzebne s mi dokadne wymiary silnika nsr 125 poniewa planuj swap do mojej dt 50 z 2004r. http://motorowery.net.pl/...aha_dt_50_x.jpg ale nie chcia bym wiele przerabia ramy gdy jest ona aluminiowa, i nie wiem czy by mi si zmieci silnik z nsr gwnie z dugoci najbardziej by mi pasowa ten silnik bo ma zbatk z lewej strony i jest wytrzymay. Bardzo bym prosi o wymiary i porady aktualnie jest tam silnik am6 lecz jest on nie na chodzie gdy pada skrzynia,. Dt kupiem tanio i mylaem z myl nad swabem ale ma ona aluminiow ram.
Daj pomg autorowi tego posta

domban 

Doczy: 11 Pa 2009
Pomg: 431
Skd: acut
Wysany: 2014-03-18, 18:04   

1. http://nsr125.eu/regulamin-forum-vt83.htm

Patrzc na zdjcia to AM6 jest tak malutki, e marne szanse.
A nawet jeli si zmieci... To po co? Zaraz kto pojedzie e od razu na nie, ale prawda jest taka, e swapy w takich przypadkach nie maj sensu.
Koszt wyjdzie taki jak kupno normalnej NSR, a nie bdzie to nawet w poowie tak dobre. Zawieszenie, hamulce, no wszystko jest zbyt delikatne.
A wydech? Od NSR doem nie zaoysz, od CRM'a pewnie nie znajdziesz (bo od 50ccm z oczywistych powodw nie moe by).
Oglnie jest problem za problemem. Byo dziesitki takich osb, a nie widziaem ani jednego dobrze zrobionego swapa tego typu ktry by dobrze jedzi.

Chciae porad to masz. Sprzedaj DT, do 2000 (tyle co najmniej by poszo na przeszczep) i kupisz za to NSR ktra bdzie solidna i miaa dobre waciwoci.

Parts 

Motocykl: Kilka
Doczy: 13 Lut 2014
Pomg: 2
Skd: Wawa
Wysany: 2014-03-18, 19:43   

Jak chcesz mam tanio silnik do nsr 125 kompletny za 1300 lub taniej jeli by chcia zamiast wydechu z NSR kolektor z CRM 125 jest do kupienia tanio akurat, ze wszystkim poza rozrusznikiem i moduem CDI, lub jak chcesz to cay ci skompletuje za 1700 kompletny lub stwe taniej bez wydechu, i tu po remoncie wieo dotarty,odblokowany, wkadasz i dziaa, ledwie 900 km po remoncie mam film. No i silnik ma rozrusznik i jest odblokowany max. Jak sie nie zdecydujesz szybko to go najprawdopoboniej sprzedam, tak o bo ju mam kupcw na niektre elementy ale wola bym w caoci.

Hm Przeszczep do tej ramy na moje oko podejdzie bo silnik si gabarytowo niemal takie same, a jeli nawet nie to silnik NSR ma tyle uchwytw e mona go zamocowa nawet w rowerze w dowolnym miejscu jak kto nie ma dwch lewych rak.

Wydech SHARK, silnik z cylindrem malossi 180 i ganikiem mikuni 34, moduy odblokowane, i inne graty... niebawem wiecej info.
Ostatnio zmieniony przez Parts 2014-03-18, 22:00, w caoci zmieniany 2 razy  

n0r3k 

Motocykl: CBR 600
Doczy: 19 Gru 2012
Pomg: 19
Skd: WZ
Wysany: 2014-03-18, 19:55   

sam silnik to nie wszystko. hamulce, zawieszenie - to jest skonstruowane pod 3x sabsz jednostk.

Parts 

Wysany: 2014-03-18, 20:00   

n0r3k napisa/a:
sam silnik to nie wszystko. hamulce, zawieszenie - to jest skonstruowane pod 3x sabsz jednostk.
No i co z tego jak te moto i tak sie rozpdzaj do 100-120 kmh, i indeks prdkoci na oponach te maj dosy wysoki. A 130 km/h to ja daje dla tego motocykla max i naprawde wicej nie trzeba ( tu s zbatki na przyspieszenie) tyle e bdzie za***icie przyspiesza bo to 125 odblokowane co ma ze 25 koni i zawr wic wiadomo. Dlatego mwie e ciekawy projekt bo moto by szatana dostao :devil: To nie jest jaki bugatti veyron co leci 400 km/h ten silnik jest raptem moe 2-5 kilo cieszy jak ten 50 cm a to bardzo malutko, bo jak by sie wzieo pare browarw do plecaka wic po co wydziwia z tymi hamulcami bo rama nie przekroczy dopuszczalnej moliwej adownoci na pewno, kiedys w rometach byy bbnowe i jedziy dobrze a co dopiero te nowoczesne tarcze a zwaszcza fachowo zrobione z Yamahy, poradz sobie z t 125 bez problemu, a zawieszenie jest tam sportowe crossowe wic co to za rnica tymbardziej, e na odblokowanym silniku NSR ta DT by skakaa na 1 kole jak sarenka :fajeczka: Aluminiowa rama nie znaczy saba, jak dobrze wszystko skrcisz i spasujesz do milimetra otwory i wszystko to nie ma prawa przy tego typu maszynie co sie rozwali. Widziaem silniki od WSK 125 w ramie od motorynki! i to jedzio a ramy w motorynkach pkay jak sie tylko w 2 due osoby skakao po doach, takie byy sabe nie to co te z duraaluminium co robi teraz.

PS: Silnik ci zaraz zmierze

Wydech SHARK, silnik z cylindrem malossi 180 i ganikiem mikuni 34, moduy odblokowane, i inne graty... niebawem wiecej info.
Ostatnio zmieniony przez Parts 2014-03-18, 22:05, w caoci zmieniany 2 razy  

n0r3k 

Wysany: 2014-03-18, 20:15   

a kto tu mwi o wadze silnika? chodzi mi o przecienia a przede wszystkim prdkoci. co innego wyhamowa z 80 a co innego ze 140.

Sewko 

kocham lilly XD

Motocykl: CBR 600 F3
Doczy: 23 Sty 2012
Pomg: 39
Skd: Wadowice\Krakw
Wysany: 2014-03-18, 20:16   

Parts napisa/a:
jest raptem moe 2-5 kilo cieszy jak ten 50 cm

Tak, tylko ma sporo wiksze przypieszenie i do wikszej prdkoci rozpdza pojazd i chyba nie musz mwi jak te dwie rzeczy robi rnic.
Parts napisa/a:
kiedys w rometach byy bbnowe i jedziy dobrze

Dobrze jedziy? Do odwane stwierdzenie. Ludzie, swapujcie hamulce z Rometa do swoich moto ;) .
Parts napisa/a:
a co dopiero te nowoczesne tarcze a zwaszcza fachowo zrobione z Yamahy

pi***olenie, i tak s chiskie.
Parts napisa/a:
zawieszenie jest tam sportowe crossowe

Ta, jeszcze turbo dymo hoho do tego.

Parts 

Wysany: 2014-03-18, 20:49   

:lol: a ile wy motorw zrobilicie e sie tak wypowiadacie? ^_^

Silnik way ze wszystkim bez kolektora jakie 30 kilo. Jak zrzucisz ze swojego wszystkie ukady i silnik i wrzucisz to na wage to bdziesz wiedzia ile masz dooone.

Wysokos silnika potrzebna do zamocowania midzy doln belk ramy (jeli jest jednorurowa, bo jak dwururka to niej jeszcze silnik opadnie wchodzc wewntrz) minimum 40 optymalnie 45 centymetrw wysokoci, czyli ju wiesz od dolnej belki ramy ile moesz mic wolnego miejsca miedzy grn belk ramy i bakiem a doln belk. A jeli dojc ma oryginalny filtr NSR 125 to bdzie to wysoko 55 cm, lecz nie koniecznie trzeba go uywa, bo filtry sportowe s mniejsze i mona sie trzyma wymiaru 40-45.

Hm Szeroko silnika 32 a z chodnic 34 mm

Dugo silnika caego od najbardziej wystajcego elemtu do najbardziej wystajcego 35-40 przy czym mona j redukowa robic dodatkowe apy silnika do do ramy i podnoszc lub opuszczajc silnik w zwizku z czym ta dugo bdzie sie zmienia w tym przedziale.

Szeroko pierwszej i ostatniej apy to 9 cm a rodkowa 11 cm szerokoci ( przy czym mona je jeszcze zwierci bezproblemowo by byo bardziej wsko)

Odlegoci tych trzech otworw wzgldem siebie formuj trjkt o podstawie 32 cm, boku A czyli odlegoci od przedniego otworu do rodkowego otworu na rub znajdujcej si na grze silnika: 21 cm, boku B znajdujcym sie od tylnego otworu do rodkowego znajdujcego si u gry silnika: 18 cm, a teraz sobie oblicz co ci trzeba ( przy czym nie sugeruj sie na pewno do milimetra bo o 1-2 cm mogem sie pomyli bo robiem to na szybko)
Silnik wsadzi ci nawet do roweru kady lusarz po zawodwce po tanioci take aden problem.

Ostatnio zmieniony przez Parts 2014-03-18, 21:49, w caoci zmieniany 2 razy  

n0r3k 

Wysany: 2014-03-18, 20:54   

mj kolega wpakowa ok. 2 ty w swap rotaxa 123 do apki red rose 50 a to nadal nie jedzi. brak elektryki, hamulce sabe, przednie lagi raz si wylay.

Parts 

Wysany: 2014-03-18, 21:24   

Domban proponuje zakup NSR, skoro chopak ma rame to po co mu sprzedawa za p darmo, tymbardziej e to enduro i moe by bardzo ciekawie, pamitaj e jak lubisz wjecha wteren to NSR jak wjedziesz nawet na piaszczyst droge to daje ci max 24 godziny i sie wywrcisz, bo to nie jest sprzt do tego przystosowany, nie tyle przejecha bo to by sie dao ale wytrzyma psychicznie jazde 20 na godzine na drogowych zbatkach to tragedia, kompletnie nie przystosowany motor do terenu, mokra trawa to samo gaz i leysz, ju na lejszej CBR 125 sie lepiej kka robio jak na tej NSR.

To za***isty ten twj kolega e elektryki nie kupi, wida ju oszczdno :lol: e mu sie lagi wylay i hamulce sabe to nie wiem z czego mu moe wynika bo nie widziaem tego sprztu ale ja sdze e z zaniedbania i mdroci, dla zainteresowanych zdjcie co to jest ta apka red rose 50 w linku :lol: :lol: odrazu wida e ma za***iste hamulce. BTW ciekawostka ubiegego sezonu widziaem jak wanie posiadacz identycznego sprzta uszczelnia sobie kolanko gipsem budowlanym czaicie? :fool: Tego typu sprzty raczej kupuje sama dzieciarnia i raczej nikt mylcy.

https://www.google.pl/sea...tml%3B640%3B480 :lol:

Ostatnio zmieniony przez Parts 2014-03-18, 21:38, w caoci zmieniany 1 raz  

n0r3k 

Wysany: 2014-03-18, 21:33   

lagi mia wieo zrobione, tj. uszczelniacze plus olej, jeszcze na 50cc. przejecha si pare razy na tym 125cc i si wylay.
hamulce sabe? no tarcze w 50cc z reguy nie s zbyt due, a napewno nie na tyle due eby poradzi sobie ze 125cc.

Parts 

Wysany: 2014-03-18, 21:48   

http://www.youtube.com/watch?v=S2MoYbvNnIw :lol: S jakie filmiki z red rose? pomylie bajki chopie.

Ostatnio zmieniony przez Parts 2014-03-18, 22:04, w caoci zmieniany 2 razy  

n0r3k 

Wysany: 2014-03-18, 21:50   

dla mnie to i 600cc sobie moecie pakowa w te ramy. ja tym jedzi nie bde, tylko doradzam (odradzam)

Parts 

Wysany: 2014-03-18, 21:57   

http://www.youtube.com/watch?v=BrcvaAzKBLQ Mito 125 z silnikiem od raptora 660 ^_^

tomaszch1997 

Motocykl: Yamaha Dt 50
Rok produkcji: 2005
Doczy: 18 Mar 2014
Skd: Rzeszw
Wysany: 2014-03-18, 22:44   

no przeoenie gwnie wystarczyo by mi tak do 110km/h wola bym mie lepsze przypieszenie, take hamulce s wystarczajce bo am6 niewiele mniejsz prdko osiga, zawieszenie jest to enduro wic myl e spokojnie wytrzyma, nie wiem jak rama niby wyglda na masywn, chcia bym to tak wstawi by nie ci ramy, sprbuje to pomierzy czy wejdzie,i dzikuje parts za wymiary, moe zrobi sobie z tektury co na ksztat silnika z wymiarami i sprbuje to jako ustawi,

R E K L A M A

Regulamin

Chcesz aby reklama twojej strony znalazla sie w tym miejscu? Jezeli tak to wystarczy napisac do jednego z administratorow i ustalic szczegoly.
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Nie moesz ciga zacznikw na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: